Menu
livapırlantalogo
destek & whatshap
pırlantagarantisertifikası


Öncelikle sizlere en doğru, net ve adil bilgiler vereceğimizi tahayyüt ederiz.

LİVA Pırlanta olarak sertifika üzerinde hassasiyetle durmaktayız. Neden mi?

Garanti sertifikası firmalar tarafından imzalı ve kaşeli olarak verilen üzerinde satılan ürünlerle ilgili tüm detayların belirtilmesi gerektiği resmi belgelerdir.
Firma olarak biz plastik kart sertifika yerine ürünlerin daha detaylı ve açık bir şekilde belirtilebildiği matbu sertifika kullanmaktayız. Garanti sertifikamız üzerinde ;

•Sayın ; Ad , Soyad
•Ürünün alındığı tarih
•Garanti kapsamı(5 yıl)
•Kullanılan pırlanta yada pırlantaların kaç adet olduğu ve 4C ;Kesim, Ağırlık ,Berraklık,Renk özellikleri
•Renkli değerli yada yarı değerli taş bilgileri
•Kullanılan altının kaç ayar olduğu ve gramı
•Yüzük ise ölçüsü

Uluslararası standartlara uygun garanti sertifikamız üzerindeki bu bilgiler Internatıonal Warranty Certıfıcate ifadesi ile İngilizce, Almanca, Fransızca ,Rusça ve Türkçe olarak hassasiyetle belirtilir.

Liva Pırlanta 'dan satın aldığınız tüm ürünlerin 5 yıl ücretsiz tamir ve bakım garantisi vardır.

Ürün garantisinin devam edebilmesi için; başka bir firma tarafından müdahale, bakım yada onarım yapılmamış olması gerekir.

Her pırlantanın üzerine pırlanta laboratuar sertifikaları ile güveni işliyoruz. Böylece ne aldığınızı bilir,mağdur edilmez ve hiç kimse yanlışlıkla, suistimalle size H rengi yerine I rengi yada J rengi satmamış olur. İdeal kesime sahip bir pırlanta ile ideal kesime sahip olmayan yada H rengi bir pırlanta ile I, J rengi pırlanta arasında hem fiyat hem de kalite olarak çok fark vardır. Tektaş fiyatlarımızı inceleyerek bu farkı rahatlıkla ve en doğru şekilde görebilirsiniz. Farlılıkların tespiti ancak yıllarını bu işe adamış, eğitimini almış kişilerce anlaşılabilir. Bizde bu alandaki başarımızı, uzmanlığımızı Belçika’da Gemoloji (değerli taş bilimi) üzerine özel olarak aldığımız eğitimin ardından yapılan sınavda ancak sınav sonucu başarılı olanlara verilen HRD belgemiz ile taçlandırdık.

LİVA Pırlanta ‘ın düzenlediği garanti sertifikasındaki bilgiler ile birlikte mücevher laboratuarı HRD,GIA,IDL 'in pırlantaya ait düzenlediği detaylı mücevher sertifikanızdaki tüm bilgiler aynı uyum içersinde olacağından içiniz rahat bir şekilde çift yönlü kontrol ederek güvenle alışverişinizi yapabilirsiniz. Aldığınız bu sertifikalar yardımıyla pırlantanızın fiyatını, değerini oluşturur ve artık dünyanın neresine giderseniz gidin taşınızın bu değer üzerinden işlem görmesini sağlarsınız. Pırlantanın tıpkı altın ve dolar da olduğu gibi uluslar arası bir değeri, fiyatı vardır.


IDL SERTİFİKASI

Uluslararası pırlanta laboratuarı New York merkezli ISO 9001:2000 kalite belgeli bir gemoloji laboratuarıdır. "Diamonds are safe by IDL"(Pırlanta IDL ile güvende) sloganıyla pırlanta sertifikası veren IDL, tarafsız ve saygın bir kuruluştur. Değerli taşlar bilimi ( Gemoloji) konusunda uzmanların çalıştığı IDL kendi dalında prestijli kuruluşlardan biri haline gelmiştir.

Aynı zamanda IDL Türkiye'nin oldukça önemli resmi bir kurumu olan Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü onaylı tek pırlanta ve mücevher ekspertiz laboratuarıdır. GIA'in Türkiye'de HRD ve IDL gibi laboratuar bazında temsilciliği yoktur.

IDL'in esas uzmanlık alanı olan 1,00 karat altı pırlantalara verilen sertifika, mücevhercilerin daha güvenilir satış gerçekleştirmesi için tasarlanmış özel sertifikalardır. Güvenlik önlemleri ile çok daha farklı görsel niteliklere sahip olan bu sertifikalar, satışları daha güvenilir kılmaktadır. Aynı zamanda pırlantanın kemerine müşteri isteğine bağlı olarak lazer gravür teknolojisi ile sertifika numarası IDL tarafından işlenmektedir. Pırlantanızın geçerliliğini sertifika numarası ile www.idlab.us yada IDL'in Türkiye temsilcisi www.idlpirlanta.com adresinden kontrol edilebilirsiniz.


HRD - GIA SERTİFİKASI

GIA ve HRD, dünyanın en önde gelen birinci sınıf labaratuarlarındandır. GIA ve HRD' ye sunulan tüm pırlantaların güvenilir ve uygun bir derecelendirme işlemine tabi tutulacağından emin olunabilir. Burada pırlantaın tam derecesi, 3-6 farklı taş bilimcinin tek tek muayenesi sonucu belirlenir. HRD ve GIA derecelendirme raporları pırlanta dünyasında bağdaşırlığın ayırt edici niteliği olarak kabul edilmektedir.

GIA tarafından iki çeşit rapor çıkarılmaktadır. En bilinen raporlardan birisi de, pırlantaın eksiksiz bir tanımını ve o taşın derece ayrı berraklık karakteristiklerinin grafiğini içeren tam içerikli GIA dokümanıdır. Bu rapor genellikle 1.00ct ve üstü pırlantalar için kullanılmaktadır. GIA tarafından çıkarılan diğer tür rapor ise çoğu zaman bir karatın altındaki pırlantaların için hazırlanan pırlanta dosyasını içerir. Bu GIA Dosyasında derecelendirilen her bir pırlantanın kendisine özgü tüm detayları bulunmakla birlikte grafik çizimler normalde raporlarda görülmekte olup bunun yerini lazerle pırlantanın üzerine yazılan sicil numarası almıştır.

Bu sicil numarası, pırlantanın çevresine lazerle yazılmış olup inklüzyon haritası olmayan pırlantaların tanım bilgilerini içermektedir. GIA, bu sayede küçük pırlantalar için tam rapor hazırlamak gibi bir külfetten kurtulduğu gibi aynı zamanda da taşın şemasını çıkarmak için harcayacağı zamandan da tasarruf etmektedir.


GIA VE HRD hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sertifika örneklerini görmek için www.hrdantwerp.be ve www.gia.edu adreslerini ziyaret edebilirsiniz.